DJ Nasłuchujący MoHikanin - Pożar Chorągiewek

by Hubert Wińczyk

/
 • Cassette + Digital Album

  Wydawnictwo Złe Litery

  Limitowana edycja 30 sztuk
  Każda sztuka to unikatowy obraz Grzegorza Bożka
  oraz ręcznie szyte etui typowe dla Złych Liter

  Includes unlimited streaming of DJ Nasłuchujący MoHikanin - Pożar Chorągiewek via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 5 days
  edition of 30  3 remaining

    25 PLN or more 

   

 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    13 PLN  or more

   

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

about

DJ Nasłuchujący MoHikanin
to pseudonim używany czasem przez Huberta Wińczyka (występującego też jako Urinatorium lub grającego w zespołach kakofoNIKT, Revue svazu českých architektů, Earth Universal czy WW Duo). Ósme wydawnictwo "Złych Liter" - album "Pożar Chorągiewek" zawiera improwizowane remiksy nagrań terenowych. Materiał pochodzi z najróżniejszych przestrzeni, często najzwyklejszych, w których przebywał Wińczyk. Jest to zarówno field recording, jak i home recording (w myśl zasady "my home is my field"). Źródłem może tu być zarówno melodyjka w telefonie pracownika Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie (wraz z dźwiękiem wiertarki zza ściany), jak i pompa we wsi Wierzchosławice. Usłyszymy rower wodny na Mazurach, pompę ręczną, oprowadzanie po krematorium w Poznaniu, ale też szmer ekspresu do kawy.

Metoda pracy Huberta polega na wypalaniu na płyty CD-R materiału dźwiękowego z własnego archiwum nagrań terenowych, a następnie miksowanie ich przy pomocy sprzętu DJ-skiego - odtwarzaczy CDJ, mikserów, efektów. Tym samym sprzęt dedykowany muzyce tanecznej staje się narzędziem do wykonywania muzyki nieoczywistej, takiej, w której trudno ustalić wartość BPM.

Przygotowując to wydawnictwo Hubert Wińczyk zaprosił do współpracy Grzegorza Bożka - malarza, poetę i performera. Grzegorz przesłuchał nagrania powstałe na przełomie 2014/2015 roku, nadał im tytuły i namalował okładkę. Zarówno więc słowo jak i obraz odnoszą się do skojarzeń powstałych w ramach obcowania z dźwiękiem. Z drugiej jednak strony, same w sobie są dziełami sztuki. Tytuły - małymi utworami poetyckimi, a każdy egzemplarz okładki kasety - pracą malarską. Warto więc uznać Grzegorza za współautora i rozszerzyć swoją perspektywę podczas kontaktu z albumem.

credits

released October 18, 2016

Hubert Wińczyk - dźwięk (nagrania terenowe + CDJ American Audio)
Grzegorz Bożek - malarstwo, poezja

tags

license